< Powrót do strony głównej

Od lat pasjonuje mnie leczenie uśmiechu. Piękno twarzy w znacznym stopniu to uroda ust i zębów. Dzięki zastosowaniu najbardziej sprawdzonych i nowoczesnych metod leczenia potrafię rozświetlić każdą twarz.

 

Dr Maciej Drosd

PROTETYKA

 

Matematyka to królowa nauk - mawiają uczeni. Dla dentysty to protetyka. W tym właśnie kierunku ukończyłem studia specjalizacyjne oraz poświęciłem znaczną część mojej kariery zawodowej. Protetyka to dziedzina stomatologii, która odbudowuje utracone lub zniszczone zęby lub grupy zębów oraz utraconą zdolność do mówienia i żucia. To właśnie ta dziedzina wpływa na cały scenariusz leczenia, który nazywam planem. To zupełnie jak scenariusz filmu, w którym opisana jest kolejność scen i role aktorów. W filmie moich Pacjentów zawsze na końcu pojawia się zachwycający i kompletny uśmiech, a wszystko dookoła staje się piękniejsze.

DSD - PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

Leczenie przypomina dopasowywanie biżuterii – taką ozdobą staje się nowy uśmiech. Ta niezwykle innowacyjna metoda wykorzystuje profesjonalne sesje fotograficzne, dzięki którym potrafię zanalizować kształt twarzy i ust. Niczym malarz mogę wypełnić wizerunek uśmiechem pasującym idealnie do urody każdego człowieka. Wyjątkową cechą tej techniki jest etap prototypów uśmiechu. Dzięki symulacjom mogę „przymierzyć” moim Pacjentom nowy uśmiech przed podjęciem leczenia, aby sprawdzić jak się czują i jak wyglądają, a także jak odbierają to ich bliscy i znajomi. Metoda ta zarezerwowana jest wyłącznie dla najbardziej doświadczonych specjalistów - najczęściej w leczeniu wykorzystuje się zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej dziąseł oraz licówki ceramiczne dla uzyskania spektakularnych efektów.

LICÓWKI

Zdarza się, że to co naturalne, nie zawsze jest aż tak spektakularnie piękne, jak powinno. Aby poprawić to co już zostało stworzone, artysta jest zmuszony do dążenia w stronę perfekcji. Uśmiech powinien być symetryczny, równy, biały i naturalnie błyszczący. To właśnie dają moim Pacjentom piękne, indywidualnie dopasowane licówki. Ich cechą jest precyzja wykonania, uroda i subtelność. To ultra cienkie, porcelanowe konstrukcje przyklejane do szkliwa w najmocniejszy możliwy sposób za pomocą specjalnego cementu. Przy użyciu projektowania DSD i wykorzystaniu licówek, moi Pacjenci uzyskują zęby o idealnym ustawieniu, wielkości i kształcie.

INLAY / ONLAY

Czas płynie nieubłaganie. Często nawet idealnie wykonane wypełnienia zębów ulegają zużyciu. Sytuacja ta skutkuje koniecznością wymiany wypełnienia wraz z ponownym opracowaniem zęba i powiększeniem ubytku. Najlepszym rozwiązaniem byłaby rekonstrukcja podobna do części zamiennej w samochodzie. Gdyby mogła łączyć cechy takie jak wytrzymałość, twardość, precyzja i estetyka możnaby nazwać ją idealną. Właśnie takimi rekonstrukcjami są onlay oraz inlay. Nowoczesne odpowiedniki starych wypełnień w nowym wydaniu zapewniają moim Pacjentom niespotykaną trwałość i unikalne piękno.

KORONY I MOSTY

We wszystkich sytuacjach, kiedy plan leczenia rozwiązuje problem poważnie zniszczonych zębów, a do tego wymaga rekonstrukcji ustawienia i wielkości zębów, wykorzystuję korony i mosty. Są to niezwykle twarde i odporne uzupełnienia protetyczne, które możemy porównać do czapeczek na zęby własne lub implanty. Czapeczka idealnie odtwarza kształt i estetykę zębów, jednocześnie zapewniając niespotykany poziom wytrzymałości i precyzji. Mosty to grupy koron połączone w całość, dzięki czemu mogą zapewnić posiadanie koron nawet w miejscach bez podparcia własnym korzeniem. Z dumą przyznaję, że wszystkie oferowane przeze mnie korony i mosty wykonywane są w zaawansowanych laboratoriach, stosujących wyłącznie najbardziej precyzyjne frezarki CAD/CAM. Dzięki temu moi Pacjenci mają piękne zęby, perfekcyjne wykonanie i spokojny sen na lata.

UMÓW SIĘ ZE MNĄ NA MIŁE SPOTKANIE

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ DO MOJEGO CONCIERGE,

KTÓRY OD SAMEGO POCZĄTKU O CIEBIE ZADBA.

Wysyłanie wiadomości do Concierge...

Wystąpił błąd wysłania. Wyślij wiadomość na: concierge@drosd.pl

Concierge otrzymał Twoją wiadomość.

Copyright © 2017 - Maciej Drosd