< Powrót do strony głównej

Nigdy nie zapomnę, kiedy pierwszy raz pojechałem na kurs z implantów. To doświadczenie na zawsze zmieniło moje życie i pracę. Moja fascynacja implantami zaprowadziła mnie do Frankfurtu, gdzie ukończyłem prestiżowy program studiów podyplomowych na Goethe University.

 

Dr Maciej Drosd

IMPLANTOLOGIA

 

Im solidniejsza podstawa, tym lepiej przyjmuje się nowy ząb. Fundamentem implantu jest tytanowy korzeń, na którym tak samo jak na naturalnym zębie osadzam korony ceramiczne, łudząco podobne do pozostałych zębów. Oferuję kompleks wszystkich dostępnych metod i protokołów w implantacji po to, aby skracać czas niezbędny dla wyleczenia schorzeń moich Pacjentów. Standardem dla mnie jest wykonywanie bardzo skrupulatnych badań diagnostycznych, aby zapewnić niespotykany poziom bezpieczeństwa, przewidywalności i komfortu. Dzięki temu odsetek sukcesów wynosi blisko 100%.

 

IMPLANTACJA KLASYCZNA

W sytuacjach kiedy moim Pacjentom od lat brakuje zęba lub grupy zębów wykonuję niezwykle precyzyjne badanie tomograficzne oraz dokładny szablon chirurgiczny. Przy jego pomocy, w optymalnych warunkach anatomicznych, wprowadzam implanty w najbardziej bezpiecznym znieczuleniu. Średni okres leczenia to z reguły trzy miesiące. Po tym czasie na implantach osadzam idealnie dopasowane korony ceramiczne o ogromniej trwałości i naturalnym wyglądzie.

IMPLANTY NATYCHMIASTOWE

Dzięki precyzyjnej diagnostyce tomograficznej i użyciu prestiżowych materiałów wprowadzam implanty natychmiast po usunięciu zniszczonego czy złamanego zęba. Przewaga tej metody polega na tym, że podczas jednego zabiegu dokonuję usunięcia zęba, wprowadzam implanty i natychmiast wstawiam koronę ceramiczną. Taki scenariusz pozwala oszczędzić czas i poprawiać komfort życia dzięki natychmiastowemu pojawieniu się korony. Ta metoda ma bardzo pozytywny aspekt psychologiczny szczególnie w przypadku zębów przednich. Nikt nie widzi moich Pacjentów bez zębów czy podczas zmagań z niekomfortową protezą.

IMPLANTACJA PRZY BEZZĘBIU

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu mogę proponować moim Pacjentom protokoły ALL ON FOUR i ALL ON SIX. Mam zaszczyt i przyjemność być jednym z pionierów tej metody w Polsce i mogę pochwalić się ogromną ilością wyleczonych zębów. Zabiegi tego typu mają dla mnie szczególne znaczenie. W przypadku braku zębów (tzw. bezzębia) lub zaawansowanej choroby przyzębia (np. paradontozy) wprowadzam odpowiednio minimum 6 implanty w szczękę i minimum 4 w żuchwę, aby podczas tej samej wizyty zainstalować na nich pięknie wyglądający uśmiech. Moi Pacjenci nigdy więcej nie będę zmuszeni zakładać niewygodnych protez ruchomych.

REGENERACJA KOŚCI

 

Aby implantacja przebiegła pomyślnie i zapewniała wieloletni sukces kluczowe jest zadbanie o odpowiednią ilość kości w której instalowany jest implant. Naturalnym procesem jest zanik kości zaczynający się natychmiast po usunięciu zębów.

Aby ograniczyć lub odbudować braki kości stosuję:

 

ODBUDOWĘ POEKSTRAKCYJNĄ

Czasem zdarza się, że pomimo leczenia nie udaje się zachować własnych zębów. Pojawia się wówczas konieczność ich usunięcia i widmo używania niewygodnych protez. Na tym etapie należy reagować natychmiast. Nie ważne czy w planie jest implantacja czy leczenie tradycyjne - zawsze staram się zapobiegać zanikowi kości. Bezpośrednio po zabiegu usunięcia zębów aplikuję najwyższej jakości materiał kościozastępczy do pustego zębodołu. Kość goi się dzięki temu pod pełną kontrolą i w przyszłości jest idealna do dalszych etapów leczenia - w szczególności do wprowadzenia implantów.

SINUS LIFT

W bocznym odcinku szczęki procesy zaniku kości przebiegają najszybciej, dlatego niemal wszyscy moi Pacjenci wymagają odtworzenia objętości kości w szczęce. Od wielu lat wykonuję to rutynowo, a mój zespół ma na tym polu ogromne doświadczenie. Przez jamę ustną bardzo efektywnie wypełniam puste zatoki najlepszym materiałem kostnym. Tak uzyskana kość bardzo skutecznie zastępuje własną i z powodzeniem stanowi fundament dla implantów. Dzięki temu moi Pacjenci definitywnie mogę pozbyć się protezy i swobodnie gryźć nowymi zębami na implantach.

PRZESZCZEPY KOŚCI

W przypadkach dużych zaników szczęk, do regeneracji niezbędne są większe fragmenty kości. Z powodzeniem pobieram je z bezpiecznych miejsc i uzupełniam materiałem kościozastępczym. Dzięki temu w ciągu czterech miesięcy moi Pacjenci uzyskują idealny fundament dla implantów. To światowy standard, którego się trzymam. Wszędzie tam, gdzie ważna jest maksymalna estetyka uśmiechu - na przykład w okolicy zębów przednich, tylko idealna ilośc kości gwarantuje sukces leczenia. Moim Pacjentom, którzy mają szczególne wymagania, oferuję także materiał z banku tkanek, co umożliwia ominięcie etapu pobierania kości własnej.

PRZESZCZEPY DZIĄSEŁ

W razie braku lub niedoboru dziąseł z powodzeniem stosuję ich przeszczepy z bezpiecznych miejsc lub rekonstrukcje je z użyciem materiałów dentystycznych zastępujących dziąsła. Do najczęściej spotykanych wskazań należą odsłonięte szyjki zębów nazywane recesjami oraz powikłania po leczeniu ortodontycznym lub skomplikowanych usunięciach zębów. Trudno wyobrazić sobie idealny uśmiech bez pięknego kształtu i koloru dziąseł. Często o wieloletnich sukcesach w leczeniu implantami decydują odpowiednia ilość i zdrowie kości oraz dziąseł.

UMÓW SIĘ ZE MNĄ NA MIŁE SPOTKANIE

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ DO MOJEGO CONCIERGE,

KTÓRY OD SAMEGO POCZĄTKU O CIEBIE ZADBA.

Wysyłanie wiadomości do Concierge...

Wystąpił błąd wysłania. Wyślij wiadomość na: concierge@drosd.pl

Concierge otrzymał Twoją wiadomość.

Copyright © 2017 - Maciej Drosd