< Powrót do strony głównej

Wszystkie zabiegi chirurgiczne związane z obszarem jamy ustnej wymagają od lekarza posiadania bardzo rozbudowanej wiedzy z zakresu wielu dziedzin medycyny. Jadnak spektakularne rezultaty można uzyskać dopiero podczas zestawienia tej wiedzy z wieloma latami studiów nad ogromną ilością indywidualnych przypadków.

 

 

Dr Maciej Drosd

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

 

Spektakularne metamorfozy moich Pacjentów wymagają niekiedy pewnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wiele osób kojarzy tę dziedzinę ze skomplikowanymi ekstrakcjami zębów, a w rezultacie jest to jedynie mała jej część. Bardzo często moi Pacjenci na drodze do pięknego uśmiechu muszą przejść mniej lub bardziej złożone zabiegi chirurgiczne w celu odtworzenia utraconych wcześniej tkanek miękkich czy kostnych. Takie zabiegi pozwalają mi zbudować silny i trwały fundament pod dalsze fazy leczenia. W swojej pracy na codzień korzystam jedynie z najnowocześniejszych technik i narzędzi znanych chirurgii stomatologicznej.

ODBUDOWA POEKSTRAKCYJNA

Czasem zdarza się, że pomimo leczenia nie udaje się zachować własnych zębów. Pojawia się wówczas konieczność ich usunięcia i widmo używania niewygodnych protez. Na tym etapie należy reagować natychmiast. Nie ważne czy w planie jest implantacja czy leczenie tradycyjne - zawsze staram się zapobiegać zanikowi kości. Bezpośrednio po zabiegu usunięcia zębów aplikuję najwyższej jakości materiał kościozastępczy do pustego zębodołu. Kość goi się dzięki temu pod pełną kontrolą i w przyszłości jest idealna do dalszych etapów leczenia - w szczególności do wprowadzenia implantów.

REGENERACJA KOŚCI

Aby implantacja przebiegła pomyślnie i zapewniała wieloletni sukces kluczowe jest zadbanie o odpowiednią ilość kości w której instalowany jest implant. Naturalnym procesem jest zanik kości zaczynający się natychmiast po usunięciu zębów. Aby ograniczyć lub odbudować braki kości stosuję:

PLASTYCZNA KOREKTA DZIĄSEŁ

W licznych przypadkach na drodze do pięknego uśmiechu stoją zbyt widoczne dziąsła. To z kolei sprawia, że zęby wydają się być nieproporcjonalnie małe. Koryguję tą niedoskonałość, stosując metodę chirurgii plastycznej dziąseł. Po takim zabiegu zęby wydają się znacznie większe, a po zastosowaniu wybielania prezentują się fantastycznie. W sytuacji potrzeb estetycznych, dzięki chirurgii dziąseł mogę wykorzystać piękne licówki. W odpowiednim położeniu, o idealnej wielkości i wybranym przez Pacjenta kolorze.

SINUS LIFT

W bocznym odcinku szczęki procesy zaniku kości przebiegają najszybciej, dlatego niemal wszyscy moi Pacjenci wymagają odtworzenia objętości kości w szczęce. Od wielu lat wykonuję to rutynowo, a mój zespół ma na tym polu ogromne doświadczenie. Przez jamę ustną bardzo efektywnie wypełniam puste zatoki najlepszym materiałem kostnym. Tak uzyskana kość bardzo skutecznie zastępuje własną i z powodzeniem stanowi fundament dla implantów. Dzięki temu moi Pacjenci definitywnie mogę pozbyć się protezy i swobodnie gryźć nowymi zębami na implantach.

PRZESZCZEPY KOŚCI

W przypadkach dużych zaników szczęk, do regeneracji niezbędne są większe fragmenty kości. Z powodzeniem pobieram je z bezpiecznych miejsc i uzupełniam materiałem kościozastępczym. Dzięki temu w ciągu czterech miesięcy moi Pacjenci uzyskują idealny fundament dla implantów. To światowy standard, którego się trzymam. Wszędzie tam, gdzie ważna jest maksymalna estetyka uśmiechu - na przykład w okolicy zębów przednich, tylko idealna ilośc kości gwarantuje sukces leczenia. Moim Pacjentom, którzy mają szczególne wymagania, oferuję także materiał z banku tkanek, co umożliwia ominięcie etapu pobierania kości własnej.

PRZESZCZEPY DZIĄSEŁ

W razie braku lub niedoboru dziąseł z powodzeniem stosuję ich przeszczepy z bezpiecznych miejsc lub rekonstrukcje je z użyciem materiałów dentystycznych zastępujących dziąsła. Do najczęściej spotykanych wskazań należą odsłonięte szyjki zębów nazywane recesjami oraz powikłania po leczeniu ortodontycznym lub skomplikowanych usunięciach zębów. Trudno wyobrazić sobie idealny uśmiech bez pięknego kształtu i koloru dziąseł. Często o wieloletnich sukcesach w leczeniu implantami decydują odpowiednia ilość i zdrowie kości oraz dziąseł.

UMÓW SIĘ ZE MNĄ NA MIŁE SPOTKANIE

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ DO MOJEGO CONCIERGE,

KTÓRY OD SAMEGO POCZĄTKU O CIEBIE ZADBA.

Wysyłanie wiadomości do Concierge...

Wystąpił błąd wysłania. Wyślij wiadomość na: concierge@drosd.pl

Concierge otrzymał Twoją wiadomość.

Copyright © 2017 - Maciej Drosd